• Jesenný zber textilu na škole

•  Milí žiaci, rodičia a priatelia našej školy!

Pozývame Vás zapojiť sa do Jesenného zberu použiteľného starého textilu. Môžete priniesť staré oblečenie a topánky, obliečky, plachty, periny, opasky, kabelky..., ktoré budú prostredníctvom charitatívnej organizácie poskytnuté ďalším ľuďom. Prejavme tak spoločne solidaritu s tými, ktorí to najviac potrebujú. Zber sa uskutoční v utorok (3.10. 2023) cez 2. vyučovaciu hodinu a vo štvrtok (5.10. 2023) cez 3. vyučovaciu hodinu. Vopred Vám ďakujeme za to, že podporíte túto charitatívnu zbierku, a tak zozbieranému oblečeniu a textilným výrobkom dávame druhú šancu na ich vrátenie do obehu.

jesenny_zber_textilu_na_skole_PLAGAT.pdf

• Biela pastelka - verejná zbierka

• Vážení rodičia, milí žiaci!

V piatok 22. septembra 2023 sa v našej škole a v obci Trenčianske Jastrabie uskutoční verejná zbierka BIELA PASTELKA.  Ďakujeme za každý Váš  príspevok.

• ZBER PAPIERA

• V dňoch 25.9. - 29.9.2023 bude v ZŠ v Trenčianskom Jastrabí prebiehať zber papiera v čase od 7,00 do 16,00 hod.

Kartóny sa nezbierajú!

• Otvorenie šk. roku 2023/2024

•

• Slávnostné otvorenie nového školského roku 2023/2024  bude 4septembra 2023 (pondelok) o 8:30 hod. pred  budovou školy. Žiaci sa zhromaždia vonku. Predpokladaný záver je o 9:25 hod.
              • Prváci a piataci pôjdu po otvorení do svojich tried pravdepodobne do 10:00 hod. Prezuvky prvý školský deň nie sú potrebné.
          • OZNAM ZO ŠJ

• Stránkové dni v jedálni pre odovzdanie prihlášok na stravovanie:

•  25. 8. 2023 (piatok)  od 7.00-14.00 hod
            •  30. 8. 2023 (streda) od 7.00-12.00 hod
            •  od 4. 9. 2023 (pondelok) od 7.00-15.00 hod každý pracovný deň
            • Pre žiakov sa začne variť v utorok 5. 9. 2023.

Tento deň obed dostanú len tí žiaci, ktorí budú mať odovzdanú prihlášku u vedúcej šk. jedálne do 7.30 hod.

Prihlášku treba doniesť aj vtedy, ak ste na obedy chodili v minulom šk.roku.

• Oznam zo ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že pre žiakov sa začne variť  utorok 5. 9. 2023. Dovtedy treba priniesť do ŠJ vyplnenú a podpísanú prihlášku na stravovanie.  Tento deň dostanú obed iba tí žiaci, ktorí budú mať odovzdanú prihlášku  do 7:30 hod.

Do 15.9.2023 treba zaplatiť preddavok na nedotovanú stravu v sume 20,-€ na dieťa na č. účtu

IBAN: SK94 0200 0000 0000 2182 8202   (pozor nové!!!)

Ďalšie informácie sú v záložke  JEDÁLEŇ

• Stránkové hodiny počas letných prázdnin 2023

•  Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje, že stránkové hodiny sú v čase

od 8:00 do 13:00 hod. v nasledovných dňoch:

• 11. júl 2023 - 13. júl 2023
            • 1. august 2023
            • 17. august 2023 - 25. august 2023
            • 30. august 2023 - 31. august 2023

Odporúčame pred návštevou zatelefonovať:  032/65 952 85, 0911 137 201

• S čítaním za poznaním

• V rámci dlhodobého projektu čítali žiaci 2. – 4. ročníka od októbra do mája 2023 knihy, ktoré si sami vybrali a ktoré ich zaujali. Čítaním spoznali veľa nových detských hrdinov a ich kamarátov, vžili sa do ich príbehov a zážitkov. Obohatili si tak svoje vedomosti a kniha sa stala ich každodenným spoločníkom.

Pri záverečnom vyhodnotení boli najlepší čitatelia podľa počtu prečítaných kníh odmenení hodnotnými cenami a odniesli si titul „Najlepší čitateľ“ a „Najlepšia čitateľka“.

NAJ čitateľkou prvého stupňa sa stala Emka Filová z 3. triedy, ktorá prečítala 91 kníh.

• Záchranári v škole

• Netradičné dopoludnie zažili deti na 1. stupni v utorok 20. 6. 2023, keď medzi ne prišli predstavitelia záchranných zložiek – hasiči, RZP a policajti. Rozprávali im o svojej práci, pripravili im zaujímavé stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať niečo z ich práce a preveriť tak svoje zručnosti. Radosť v ich očiach bolo vidieť najmä vtedy, keď si mohli sadnúť do hasičského auta, sanitky či na policajnú motorku. Deti si odniesli nové skúsenosti a zážitky.

• Maksík

• Súťaž pre bystré hlavičky

Do matematickej súťaže  MAKSÍK  sa na 1. stupni zapojilo 48 žiakov, čím vytvorili 24 súťažných dvojíc. Počas celého školského roka a 5 súťažných kôl lúštili a riešili úlohy, ktoré im ich kamarát nachystal. A veru, niekedy im dal poriadne zabrať. Oni sa však nezľakli, vždy všetko správne vyriešili, za čo boli všetci odmenení peknými hodnotnými cenami. Všetkým blahoželáme!

• Rozlúčka deviatakov so školou

• 16. júna 2023 sa so základnou školou rozlúčili naši šikovní deviataci. Pre učiteľov si pripravili rozlúčkové pásmo, v ktorom ukázali svoje talenty, nielen spevácke, ale aj herecké. Všetci sa veľmi dobre pobavili pri spoločnom kvíze. Triedna pani učiteľka Berecová všetkým osladila rozlúčkové chvíle výbornou tortou. Večer strávili spoločnými športovými aktivitami. Unavení zaľahli v telocvični. A tak prežili aj nezabudnuteľnú noc v škole. Deviatakom prajeme, aby sa im v ďalšom štúdiu na stredných školách darilo a budeme radi, keď nás v budúcnosti potešia svojou návštevou.