• Vedúca ŠJ oznamuje, že dňa 3. novembra 2022 (štvrtok) sa nebude variť pre žiakov a zamestnancov základnej školy z dôvodu odstávky elektrickej energie.

• Október v 1. ročníku

• Žiaci v 1. ročníku nemajú čas na nudu. Spoznávajú nové písmenká, čítajú a vedia si poradiť pri písaní aj s netradičným materiálom. Jesenná príroda ponúka veľa možností na učenie hrou. Detské ihrisko, ktoré je súčasťou matematiky, sme si vytvorili aj na školskej chodbe a hľadali sme rôzne cestičky.

V rámci akcie,  Mesiac úcty k starším, nás navštívila starká nášho spolužiaka Peťka a porozprávala nám o živote, nešetrila darčekmi ani múdrymi radami. Pre svojich starkých sme pripravili malý darček.

Mimoriadne úspešný bol aj Deň jablka. Nielen množstvom prinesených a zjedených jabĺk, ale aj úlohami, ktoré s ním súviseli, a tiež súťažou o najdlhšiu jablkovú šupku.

• Zber papiera

• V dňoch 10.10. - 14.10. 2022 bude v ZŠ v Trenčianskom Jastrabí prebiehať zber papiera v čase od 7,00 do 16,00 hod.

Kartóny sa nezbierajú!

• Stolný tenis - okresné kolo

• V okresnom kole v stolnom tenise nás reprezentovali títo žiaci: Sebastián Rehák, Šimon Žák a Kristián Laššo.

Družstvo žiačok hralo v zložení Paulína  Fodreková, Hana Hromniková a  Barbora Žáková.

Dievčatá nás veľmi potešili, vyhrali okresné kolo bez straty setu a postupujú do regionálneho kola. Blahoželáme a držíme im palce v regionálnom kole.

• Hovorme o jedle

• V rámci týždňa zdravej výživy Hovorme o jedle sme sa zapojili do rôznych aktivít. Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka spoločnými silami s pani učiteľkami pripravili zdravé chutné nátierky. Všetci sme mali možnosť ochutnať tieto dobroty. Pochutili sme si na rôznych nátierkach.

• Vyhodnotenie Bielej pastelky

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu života ľudí so zrakovým postihnutím. Ako každý rok, tak aj tento, bude výnos použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú lepšie sa začleniť do bežného života.

Ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do tejto akcie. A hlavne ďakujeme za to,  že ste finančne prispeli a pomohli nám vyzbierať krásnu sumu 368,- eur.

• OZNAM ZO ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac
            na účet školskej jedálne: IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202
            Variabilný symbol: číslo, pod ktorým Vám boli vrátené preplatky, a do informácií pre príjemcu uveďte
            meno žiaka a triedu.

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac november 2022: (do 25.10.2022 )
            Počet pracovných dní v novembri 2022......20 dní
            1. stupeň Zš......... 28, 20 € (1,21 € x 20 dní = 24,2€ +4,-€ réžia)
            2. stupeň Zš ........30,- € (1,30 € x 20 dní = 26,- € + 4,-€ réžia)

• Deň zdravej výživy u prvákov

• Aj žiaci 1. ročníka sa s nadšením a chuťou zapojili do akcie - Hovorme o jedle. Priniesli z domu ovocie a zeleninu a nezostalo iba pri slovách, ale spoločnými silami si urobili chutný zdravý ovocný šalát. Nech nám vitamíny pomáhajú zdolať všetky nástrahy bacilov.

• Nádejní architekti v 1. ročníku

• Naši prváci sa učia aj takto. Nová skladačka deti veľmi zaujala a veľa naučila. Zistili napríklad, že spolupráca je vhodnejší spôsob než individuálna hra. V závere sa zhodli, že nová hra už bude úplne kolektívna. Sú to šikovní žiaci.

• Tekvičková slávnosť

• Rodičovské združenie pri ZŠ v Trenčianskom Jastrabí v spolupráci so základnou školou srdečne pozýva všetkých žiakov a rodičov na TEKVIČKOVÚ SLÁVNOSŤ, ktorá sa uskutoční 4. novembra 2022 (piatok) o 16:00 hod. v areáli ZŠ v Trenčianskom Jastrabí. Zároveň Vás prosíme o malé občerstvenie pre žiakov.

Ďakujeme!

Tekvice sa budú zbierať v piatok (4. 11. 2022) od rána!

• Hľadáme asistenta učiteľa

• ZŠ v Trenčianskom Jastrabí prijme do pracovného pomeru pedagogického asistenta.

Termín na podanie žiadosti: do 28. októbra 2022.

Kvalifikačné predpoklady: úplné stredné vzdelanie s maturitou.

Predpokladaný termín nástupu: november 2022.

Kontakt: riaditel@zstjastrabie.edu.sk ,  0908 720 148, 032 / 6595 285

• Mladý hasič - súťaž

• 1. októbra 2022 sa družstvo chlapcov  zúčastnilo jesennej časti  hry Plameň v  Ivanovciach. V brannom  preteku.

skončili na krásnom 2 mieste.

Blahoželáme!