• Deň vody

• Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Žiaci na 1. stupni nezabudli na tento sviatok ani tento rok. Oblečení v modrom plnili počas tematického vyučovania  rôzne úlohy, súťažili, spievali a aj si zatancovali. Svojimi projektami a spoločnými prácami vyzdobili chodby našej školy.

• OZNAM zo školskej jedálne

• Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac apríl 2023: (do 25.3.2023)
            1. stupeň ZŠ......... 32,-€ (1,50 € x 20 dní = 30,-€ +2,-€ réžia)
            2. stupeň ZŠ ........ 36,- € (1,70 € x 20 dní = 34,-€ + 2,-€ réžia)
            Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac na účet školskej jedálne: IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202
            Variabilný symbol: číslo, pod ktorým Vám boli vrátené preplatky, a do informácií pre príjemcu uveďte meno žiaka a triedu.
            Od 1. 5. 2023 bude možné požiadať o dotáciu na stravu, bližšie informácie uvedieme na stránke školy.

• Farebný týždeň

• Tretí februárový týždeň bol na našej škole FAREBNÝ. Každý deň sme si život v škole spestrili inou farbou oblečenia. Triedne kolektívy sa mohli zapojiť do súťaže o najoriginálnejšiu fotografiu. Podmienkou však bolo, aby ste z každého dňa poslali 1 fotografiu, ktorá bola podľa vás najoriginálnejšia. Trieda, ktorá to nesplnila, nemohla byť zaradená do vyhodnotenia.
            Tento rok ste boli naozaj veľmi tvoriví a poslali ste množstvo originálnych fotografií, takže porota to nemala vôbec ľahké. Fotografie hodnotili zamestnanci našej i umeleckej školy a 2 žiaci z každej triedy. Víťazmi sa stávajú:
            1. stupeň - žiaci 1. ročníka
            2. stupeň - žiaci 9. ročníka.
            A keďže výsledky boli skutočne tesné, rozhodli sme sa udeliť cenu poroty pre žiakov 4. ročníka a 7.A triedy.

• O pohár primátorky mesta Tr. Teplice

• Naši žiaci sa zúčastnili turnaja v stolnom tenise O pohár primátorky mesta Tr. Teplice. Naši stolní tenisti boli najúspešnejší zo všetkých škôl.

Získali sme tri 1. miesta, tri 2. miesta a dve  3. miesta.

1. miesta získali Hana Hromníková, Barbora Žáková zo 7. A a Šimon Žák zo 4. triedy.

2. miesta získali Paulína Fodreková zo 7. A, Linda Ševcechová z 5. triedy a Filip Hromník z 3. triedy.

3. miesta získali Nela Ševcechová z 5. triedy, Alex Šprtka zo 4. triedy,

• Biologická olympiáda

• V januári sa na našej škole konalo školské kolo biologickej olympiády kat. C-TP. Na prvom mieste sa umiestnil Dominik Slašťan z 9. triedy, druhý bol Adam Kyselica z 8.B a tretí Michal Repa z 9. triedy. Všetci boli úspešní riešitelia. Do okresného kola v Trenčíne 14. februára postúpili prví dvaja, kde sa úspešným riešiteľom stal Dominik Slašťan.

• Malí mitickí hasiči na súťaži

• Súťaže X-boj alebo Ukáž, čo vieš vo Svinnej sa zúčastnili aj malí mitickí hasiči z DHZ v Trenčianskych Miticiach. Súťažili prvýkrát a dosiahli krásne 4. miesto. Chlapci sú žiakmi našej školy a sú to: Marek Šprtka z 5. triedy, Alex Šprtka zo 4. triedy, Matúš Filáček, Kristián Vondra,  Lukáš Kubányi a Matúš Jánošík. Krúžok vedú členovia DHZ v Tr.  Miticiach Peter Šprtka a Peter Sednička. Chlapcom a ich vedúcim blahoželáme.

• Čitateľský oriešok

• Tak ako každý rok, tak aj tento sa žiaci prvého stupňa zapojili do súťaže Čitateľský oriešok, kde sa  popasovali s úlohami zameranými na čitateľskú gramotnosť. Úlohy vychádzali z dvoch rôznych textov. Po ich vyriešení deti  čakala ďalšia úloha, ktorou bolo spojiť myšlienky oboch textov do jedného obrázka, čo sa deťom nakoniec veľmi pekne podarilo. Našim žiakom  držíme palce, aby sa ich práce umiestnili čo najlepšie.

• Súťaž mladých hasičov

• V sobotu 11. marca 2023 sa naši mladí hasiči zúčastnili súťaže X - boj Plameň vo Svinnej. Našich hasičov reprezentovalo jedno družstvo chlapcov. Získali 3. miesto.  Boli to títo chlapci: Tomáš Viľk, Marek Benkovič, Alexander Sady, Kevin Pafčuga z 8. triedy a Adam Ďurech zo 7. triedy. Blahoželáme!

• Venujte nám 2% dane

• Vážení rodičia a milí priatelia našej základnej školy,

dovoľujeme  si Vás osloviť vo chvíli, keď máte možnosť sami sa rozhodnúť, kto dostane 2% (3%) z Vašich minuloročných daní, a tak sa na Vás obraciame s prosbou, aby ste podporili vzdelávanie poskytované  našou  školou : 2% dane. Vopred Vám ďakujeme za to, že prispejete na rozvoj vzdelávania a výchovy na našej škole.