• Biologická olympiáda

• Dňa 25. apríla 2024 šikovný šiestak, Peter Čistý, získal 2. miesto za reprezentáciu školy  v okresnom kole teoreticko-praktickej časti Biologickej olympiády v Trenčíne. Svojimi vynikajúcimi vedomosti zvládol náročnosť úloh. Peťovi srdečne blahoželáme, prajeme mu, aby ho radosť z poznávania naďalej poháňala byť stále lepším v prírodných vedách, pretože ho veľmi bavia a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Biologická olympiáda (Poznaj a chráň)

• Dňa 11. apríla 2024 sa uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády v kategórii E (Poznaj a chráň). Z našej školy sa na túto vedomostnú súťaž pripravovalo 6 žiačok zo 6. triedy, ktoré sa prebojovali zo školského kola. Súťažili v odbornostiach:

botanika – Natália Samuhelová a Nela Ševcechová,

zoológia – Klára Kyselicová a Lucia Krchlíková,

geológia – Nina Teplanová a Paulína Bebjaková.

Za úspech v školskom a okresnom kole im blahoželáme. Veríme, že ich radosť z poznávania neopustí, ale povzbudí k vytrvalej snahe, ktorou  obohacujú nielen seba, ale tiež robia radosť rodičom a učiteľom našej školy. Ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

• Ôsmačka Paulínka v krajskom kole Chemickej olympiády nesklamala

• Dňa 18.4.2024 sa už tradične v SOŠ Nováky uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády kategórie D (žiaci 9. ročníka). Našu školu úspešne reprezentovala žiačka 8. A triedy Paulína Fodreková, víťazka 3. miesta okresného kola, ktorá sa v silnej konkurencii kraja umiestnila na 15. mieste (súťažilo 39 žiakov) ako úspešná riešiteľka. Na olympiáde musela preukázať svoje vynikajúce a poctivo nadobudnuté vedomosti a tiež „chemickú“ zručnosť. Znovu dokázala, že chémia patrí medzi jej obľúbené predmety. Veríme, že aj v 9. ročníku bude rada rozvíjať svoje vedomosti v chémii.  Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.