• Vianočné želanie

• Na Vianoce pokoj v duši,

šťastie, ktoré nič neruší,

v novom roku veľa sily,

by ste zdraví dlho žili.

Vám praje kolektív pracovníkov ZŠ

• Adventné čítanie oteckov

• Predvianočný čas si priam žiada dobrú knihu a príjemnú atmosféru. Tak to bolo aj v triede 1. ročníka, v ktorej sa deti každé ráno tešili na prekvapivú návštevu odvážneho otecka, ktorý prečítal krásny príbeh. Deti zažili chvíľu s knihou v rukách nového dospelého a zároveň hrdosť a túžbu stať sa raz vášnivým čitateľom dobrodružného sveta kníh.

• Miroslav Žilka a jeho tanec

• Už po tretíkrát zavítal do našej školy tanečník Miroslav Žilka. M. Žilka,  umeleckým menom „Bruise“, sa venuje tanečným štýlom Poppin´, Lockin´ a Break dance už od roku 1995. Tieto tance vyšperkoval do vlastného, nenapodobiteľného tanečného štýlu a jedinečných choreografií. V predvianočnom období roztancoval celú našu školu.

• Smrekovo v našej knižnici

• 40. výročie úmrtia Jána Smreka sme si pripomenuli v našej školskej knižnici literárnou vedomostnou súťažou, ktorej sa zúčastnili trojčlenné družstvá zo 6., 7. A, 7. B, 8. A a 8. B triedy. Zástupcovia tried súťažili v 3 kolách, za plnenie úloh získavali body. Na 1. mieste sa umiestnilo družstvo zo 7. A triedy v zložení P. Fodreková, A. Ďurech a T. Mrázik. Na 2. mieste skončilo družstvo 7. B triedy v zložení N. Kyselicová, V. Jánošíková a B. Balajová. 3. miesto získali dievčatá z 8. A triedy v zložení M. Slašťanová, R. Scheerová a B. Doktorová.Víťazným tímom blahoželáme!

Ďakujeme našej vedúcej školskej knižnice pani učiteľke Emílii Žáčikovej za výbornú organizáciu súťaže.

• Vianočný cent pre starkých

• Potešiť starkých, chorých a opustených obyvateľov obce Trenčianske Jastrabie bolo cieľom projektu „Vianočný cent pre starkých“, ktorý vznikol v spolupráci Základnej školy a Sociálneho fondu obce Trenčianske Jastrabie. O obsah balíčkov, ktoré balili žiaci 2. stupňa sa postarali žiaci na 1. stupni, ktorí prispeli potrebnými maličkosťami a potrebami denného života. Pri odovzdávaní balíčkov v tomto predvianočnom čase boli starkí potešení a mnohým vypadli aj slzy šťastia.... Sme radi, že sme dokázali vyčariť úsmev týmto ľuďom a ukázať i to, že nielen drahé dary vedia potešiť. Veď život pozostáva z maličkostí...

• Vianočná pošta pre seniorov

• Už 6 rokov spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym starkým do domova. Potešiť týchto ľudí sa opäť rozhodli aj deti na 1. stupni. S láskou vyrobili 102 pozdravov a rozposlali s pekným prianím či malým darčekom do rôznych  kútov Slovenska.

• Cena Andreja Chudobu

• Do celoslovenskej  literárnej súťaže Cena Andreja Chudobu sme poslali vlastnú tvorbu našich žiačok. Dvojičky Miriama a Martina Ridékyové zo 7. A triedy sa umiestnili v kategórii próza na krásnom 2. mieste. V tejto istej kategórii sa na 3. mieste umiestnila Paulína Fodreková, žiačka 7. A triedy. V kategórii poézia sa naša bývalá deviatačka Aneta Slobodová umiestnila na 3. mieste. Srdečne blahoželáme!

• Vážení stravníci našej školskej jedálne!

Platbu za stravu za mesiac január 2023 uverejníme až v januári 2023, teda v tomto kalendárnom roku už platiť nebudete!!!

Počas zimných prázdnin v čase od 23.12. 2022 do 7.1. 2023 bude jedáleň zatvorená.

Celý kolektív školskej jedálne Vám všetkým praje pokojné a šťastné vianočné sviatky!