• Pôstny skutok lásky

• Ďakujeme všetkým štedrým darcom za ich skutky lásky a zároveň Vám všetkým prajeme krásne a pokojné veľkonočné sviatky.

• Biblická olympiáda - okresné kolo

• Tešíme sa z troch šikovných víťaziek  Lindy Ševcechovej (6. tr.), Veroniky Kyselicovej (8.B) a Kristíny Lacovej (7.tr.), ktoré 21. marca 2024 reprezentovali našu školu na dekanátnom (okresnom) kole Biblickej olympiády v cirkevnej škole v Bánovciach n/B., kde súťažili spolu ako trojčlenné družstvo, odkiaľ si priniesli krásne 3. miesto. Máme radosť, že ich snaha a svedomitá príprava boli odmenené. Veríme, že úspech ich povzbudil a táto pekná skúsenosť a nadobudnuté vedomosti im dajú aj veľa do života.
            Všetkým trom úprimne a srdečne blahoželáme!

• Chemická olympiáda - okresné kolo

• S radosťou blahoželáme našej šikovnej žiačke Paulínke Fodrekovej z 8.A triedy za získanie 3. miesta v okresnom kole Chemickej olympiády, ktorého sa zúčastnila 14. marca 2024. Obzvlášť sa tešíme z jej úspechu, pretože ako ôsmačka súťažila s deviatakmi, pre ktorých je táto olympiáda zameraná. Veľmi si vážime jej odvahu a snahu zodpovedne sa pripraviť na olympiádu a popasovať sa s naozaj neľahkými chemickými – teoretickými i praktickými úlohami. Prajeme jej radosť z chémie a zároveň veľa síl do krajského kola!

• OZNAMY ZO ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• 1.
            Vedúca ŠJ oznamuje stravníkom a rodičom detí zo ZŠ, že od 1.4.2024 bude zmena v odhlasovaní na
            stravovanie.
            Odhlásiť alebo prihlásiť sa na stravovanie je potrebné 1 deň vopred do 13.30 hod. ( v pondelok, resp. po
            sviatku od 7.00 do 7.30 hod.)
            Odhlásiť sa zo stravy nie je možné  v daný stravovací deň.
            V prvý deň choroby žiaka, je možné neodhlásenú stravu odobrať do obedára v čase od 11.30 do 12.00,
            pričom školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích
            priestorov školskej jedálne.
            Ďalšie dni neprítomnosti žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole je potrebné žiaka zo

2.
            Vedúca ŠJ žiada stravníkov, aby dodržiavali nosenie čípov do ŠJ, nakoľko v poslednom období je veľa
            detí, ktoré povedia , že nemajú  alebo si zabudli čip. Ďakujem za porozumenie.

• Pôstny skutok lásky - dobrovoľná zbierka

• Blížia sa nám veľkonočné sviatky, na ktoré sa pripravujeme viacerými spôsobmi. Patrí k nim aj 40-dňový pôst, po ktorom príde hojnosť všetkého. Nie každý ho dodržiava a nie každému bude dopriata veľkonočná bohatosť stola. Chceli by sme teda v rámci Pôstneho skutku lásky urobiť dobrovoľnú zbierku pre ľudí bez domova v našom okresnom meste, do ktorej sa môžete zapojiť či ste veriaci, alebo neveriaci.

V pondelok 25.3.2024 pred vyučovaním a cez veľkú prestávku budeme vaše „skutky“ zberať na prízemí. Nosiť môžete drogériu (sprchový šampón, gél na holenie, zubnú pastu, jednorazové žiletky, papierové vreckovky), oblečenie (staršie, ale čisté a ešte použiteľné tričká a ponožky - najmä pánske veľkosti), ale i trvanlivé potraviny (napr. cestoviny, čaj, sladkosť,...).

Za všetky vaše prejavy ľudskosti Vám vopred ďakujeme. Zbierka bude odovzdaná v ubytovni, ktorú ľudia bez domova  môžu za určitých podmienok využívať na prespatie i osobnú hygienu.

• Turnaj o pohár primátorky v stolnom tenise

•  8. marca 2024 sa konal stolnotenisový turnaj o pohár primátorky mesta Trenčianske Teplice. Na tomto turnaji  súťažilo až 80 žiakov zo škôl Trenčianskeho kraja. Naši šikovní stolní tenisti a tenistky  nemohli chýbať a takto nás krásne reprezentovali. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Mladý hasič - súťaže

• Naši hasiči sa 2. marca 2024 zúčastnili súťaže Ukáž, čo dokážeš. Súťaž sa konala  v Omšení.  Chlapci získali 2. miesto,7. miesto a 15. miesto.

O týždeň 9. marca boli na ďalšej súťaži v Motešiciach.Umiestnili sa nasledovne -  chlapci 2. miesto, 4. miesto a najmladší chlapci skončili na 11. mieste. Blahoželáme!

• Obvodné kolo Hviezdoslavov Kubín

• Žiaci našej školy sa dňa 4. 3. 2024 zúčastnili súťaže Hviezdoslavov Kubín  v Trenčíne, kde sa konalo obvodné kolo.  V prednese poézie v 3. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Paulína Fodreková z 8.A triedy. Za pozoruhodný prednes si vyslúžil čestné uznanie Adam Jalakša zo 4. triedy.

Srdečne blahoželáme!

• PATRÍME MEDZI NAJLEPŠÍCH!

• Naša škola sa v rebríčku hodnotenia základných škôl Trenčianskeho kraja opäť umiestnila na popredných miestach. Zo 182 škôl Trenčianskeho kraja sme sa v kategórii TESTOVANIE 9-2023 umiestnili na krásnom 5. mieste  a  v celkovom hodnotení sme obsadili  19. miesto. Rebríček hodnotenia škôl každý rok zostavuje INEKO - Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy.

Žiakom gratulujeme a pedagógom ďakujeme za ich kvalitnú prácu.