• Fyzikálna show na UKF v Nitre

• Dňa 21.12. 2023 sa naši žiaci zúčastnili Fyzikálnej show na UKF v Nitre. Videli nevídané, počuli nepočuté, čo to tu vybuchlo, či narástlo... :) Prostredníctvom fyzikálnych experimentov odhaľovali fyzikálne javy z oblastí fyziky a prírodných vied. Okrem toho navštívili Nitriansky hrad, vyšli na jeho vežu a obdivovali unikátny a ručne vyrezávaný  betlehem darovaný od rezbára z Tirolska.

• Sladká pomoc deťom v Afrike

• Aké ľahké je dosiahnuť veľké veci mnohými malými skutkami, sme sa presvedčili aj tento školský rok, keď sme sa pred Vianocami, ako škola, zapojili do misijnej iniciatívy Sladká pomoc. Cieľom tejto kampane je zlepšiť život detí a mládeže priamo v Afrike. Takto sa naša kresťanská láska stala konkrétnou. Kúpou čokoládok naša škola vyzbierala a poslala 250, - € na účet Pápežských misijných diel detí, ktoré podporia projekty pre deti a mládež v africkej Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande. Ďakujeme za Vašu štedrosť a solidaritu.