• Biologická olympiáda - školské kolo

• Dňa 11.1. 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka zapojili do školského kola biologickej olympiády kategórie C-TP. Na prvom mieste sa umiestnil Matúš Jánošík z 8. B, na druhom Boris Smreček z 8. A, na treťom Alexandra Péterová z 9. A. Víťazom blahoželáme! Prví dvaja žiaci riešili i úlohy okresného kola v Trenčíne.

• Úspešní olympionici

• V pondelok 5.2.2024 sa tradične na ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovalo 6 vybraných žiakov, z ktorých sa Šimon Jurák(9.B) umiestnil vo svojej kategórii na 3.mieste. Rovnaké umiestnenie dosiahla  aj Sofia Šaturová (7.trieda). Ďalší naši žiaci- Sabína Kyselicová(6.trieda), Ella Žáková(7.trieda) a Adam Kyselica(9.B) boli úspešnými riešiteľmi. Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za čas,prácu a ochotu sa na súťaž pripraviť.

• Hviezdoslavov Kubín - 1. stupeň

• Recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnil aj na 1. stupni. Do školského kola postúpili úspešní recitátori z triednych kôl. Všetci žiaci krásne recitovali a porota mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Nakoniec v 1. kategórii rozhodla nasledovne:

Prednes poézie:    1. miesto – Adam Jalakša, 4. trieda

2. miesto – Laura Lacová, 3. A trieda

3. miesto -  Lucia Muchová, 2. A trieda

Prednes prózy  1. miesto – Agáta Šebáňová, 2. A trieda

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo II. stupeň

• 6. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy v 2. kategórii. Krásne recitovali všetci vybraní recitátori.

V prednese poézie porota udelila dve prvé miesta a to Nine Teplanovej zo 6. triedy a Petrovi Rečičárovi z 5. triedy. Na druhom mieste sa umiestnil Martin Trnený a na treťom mieste Sebastián Masár a Daniel Žáčik, všetci z 5. triedy.

V prednese prózy sa na prvom mieste umiestnila Hana Jánošíková zo 6. triedy a na druhom mieste skončil Timotej Guričan z 5. triedy.

Víťazom blahoželáme!

• Zimné radovánky v ŠKD

• Aj keď vonku počasie naznačuje skôr jar, pozrite sa, ako si naši družinári stihli ešte užiť trochu snehu a dosýta si vychutnať zimu.