• Vianočné želanie

• Kolektív pracovníkov základnej školy praje všetkým rodičom a žiakom pokojné vianočné sviatky a do nového roku veľa zdravia, osobných aj pracovných úspechov.

• Vianočný kuriér

• Vianočný kuriér posledný deň školy pred vianočnými prázdninami neváhal a zavítal aj do našej školy. Potešil nielen žiakov, ale aj učiteľov. Ďakujeme!

• Vážení stravníci našej školskej jedálne,

oznamujeme Vám, že v čase

od 22. 12. 2023 do 7. 1. 2024

bude jedáleň zatvorená.

Variť sa začne po zimných prázdninách 8. 1. 2024.

Celý kolektív školskej jedálne Vám všetkým praje pokojné a šťastné vianočné sviatky!

• Oznam o prevádzke telocvične

• Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje, že z dôvodu vianočných sviatkov bude telocvičňa v dňoch 23.12. 2023 - 8.1. 2024 mimo prevádzky:

• Vianočná pošta pre seniorov

• Už 7. rok spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym a opusteným starkým do domova. Aby seniorom dopriali niečo, bez čoho Vianoce pre nich nemajú ten správny charakter – dostanú vianočný pozdrav.

Takto potešiť starkých pred najkrajšími sviatkami roka sa rozhodli aj deti na 1. stupni, ktorí vyrobili 116 pozdravov s cieľom ich potešiť a vyčariť úsmev na tvári.

• Vianočný bazár

• Vianočný bazár je naše tradičné sprievodné podujatie, ktoré sa koná spoločne s vianočnou akadémiou. V malej sále kultúrneho domu naši žiaci a ich šikovné pani učiteľky prezentujú a predávajú vianočné výrobky. Každý rok vyrobia niečo nové a ešte krajšie. Rodičia si vždy kúpia tieto vianočné dekorácie, a tak si spríjemnia svoje domovy. Určite ich najviac teší, že sú to výrobky našich žiakov. Veľká vďaka patrí hlavne našim pani učiteľkám, ktoré so žiakmi tieto dekorácie vyrábajú, musia mať v sebe obrovskú trpezlivosť a množstvo fantázie.

• Vianočná akadémia

• 15. december 2023, piatok pred treťou adventnou nedeľou, patril našim žiakom, ktorí pod vedením pani učiteliek pripravili nádherný a nezabudnuteľný zážitok v podaní vianočného programu pre rodičov, starých rodičov a všetkých, ktorí sa prišli na nich pozrieť. Sálou kultúrneho domu sa niesli vianočné piesne, básne, scénky, tance a to všetko  nás spoločne naladilo na blížiace sa Vianoce. Ďakujeme pani učiteľkám za to, že sa deťom venujú a majú trpezlivosť pripraviť s nimi tak nádherný program.

• Mikuláš zavítal aj do našej školy

• Mikuláš a jeho družina v tento deň obdarovali a potešili všetky deti bohatým balíčkom. Okrem sladkého balíčka Mikuláš navodil aj blížiacu atmosféru Vianoc a nadelil bohatú snehovú perinu.

• Otvor srdce, daruj knihu - poďakovanie

• Milí darujúci od srdca,  veľmi pekne Vám ďakujeme za dobrovoľné finančné príspevky, ktoré ste venovali deťom v rámci projektu Otvor srdce, daruj knihu. Naši dobrovoľníci  vyzbierali krásnych 242, - eur, za ktoré sa v kníhkupectvách  v OD Prior a v predajni Malý princ zakúpilo 16 kníh, ktoré potešia detské srdiečka.

Ďakujeme, že ste otvorili svoje srdcia a prajeme Vám pekné prežitie vianočných sviatkov..

• Babka, dedko, ľúbime vás – vyhodnotenie

• Žiaci 1. stupňa  sa zapojili do 2. ročníka literárno–výtvarnej súťaže „Babka, dedko, ľúbime vás“. Veľmi úspešnou bola pre našich žiakov literárna časť, v ktorej získali 4 miesta.

1. miesto – za poéziu získala Dorotka Solčanová zo 4. triedy.

2. miesto – taktiež za poéziu získala Melinda Sýkorová z 3. B.

3. miesto v tvorbe prózy získali Filipko MelicherŠimonko Šebeň z 3. B triedy.

Výhercom srdečne blahoželáme!

• Pozvánka na VIANOČNÚ AKADÉMIU

• Milí rodičia, starí rodičia a priatelia školy, srdečne Vás pozývame na VIANOČNÚ AKADÉMIU žiakov našej školy, ktorá sa bude konať 15. decembra 2023(piatok) o 16:00 hod v Kultúrnom dome v Trenčianskom Jastrabí.

malej sále kultúrneho domu bude pre Vás pripravený tradičný vianočný bazár výrobkov žiakov našej školy a malé občerstvenie.  Vo veľkej sále kultúrneho domu  Vás naši  žiaci kultúrnym programom  naladia  na blížiace sa sviatky pokoja.

• Finále Trenčianskeho kraja

• Žiačky našej školy  Hana Hromníková z 8.A, Barbora Žáková  z 8.A, Paulína Fodreková z 8.A a Linda Ševcechová zo 6. roč. sa zúčastnili  finále Trenčianskeho kraja v stolnom tenise, v ktorom obsadili 2. miesto. Finálový turnaj sa konal 1.12. 2023 v Bošanoch.

Konečné poradie:

1. ZŠ Bošany