• Školský karneval

• Milí žiaci, srdečne Vás pozývame na školský karneval, ktorý sa uskutoční 16. februára (štvrtok) 2023 od 15:00 do 17:00. Miesto konania bude telocvičňa školy. Karnevalu sa môžu zúčastniť len tí, ktorí prídu v maskách. Z kapacitných dôvodov bude tentokrát karneval bez účasti rodičov. Žiakov 1. stupňa si rodičia vyzdvihnú po skončení karnevalu o 17:00. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Žiaci 6. až 9. ročníka sa zapojili do národného športového projektu Olympijský odznak všestrannosti (OLOV), ktorý organizuje Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV). Projekt je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov. Partnermi projektu sú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) a Školský šport.

Každý zúčastnený žiak dostal certifikát a žiaci s najlepšími výkonmi boli ocenení aj peknými odznakmi: zlatým, strieborným a bronzovým.

Zlatý odznak získala: Matúšová, Katarína (9.roč.)

Strieborný odznak získali: Janega, Juraj (6.roč.), Kyselicová, Hana (6.roč.), Šatura, Ondrej (6.roč.), Balajová, Bibiana (7.roč.), Jurák, Šimon (8.roč.), Jurák, Tomáš (8.roč.), Jurík, Marco (8.roč.), Vrbová, Sabína (9.roč.)

Bronzový odznak získali: Vičanová, Erika (6.roč.), Fodreková, Paulína (7.roč.), Hromníková, Hana (7.roč.), Kyselicová, Veronika (7.roč.), Doktorová, Bibiana (8.roč.), Ďurech, Lukáš (8.roč.). Kyselica, Adam (8.roč.), Orságová, Silvia (8.roč.), Scheerová, Romana (8.roč.), Viľk, Tomáš (8.roč.), Janegová, Juliána (9.roč.)

• Lyžiarsky výcvik 2022/2023

• Žiaci 9. a 8. ročníka sa zúčastnili tradičného lyžiarskeho kurzu v mesiaci január. Kurz sa tento rok netradične konal v liptovskej doline. Ubytovanie nám poskytol moderný Hotel Moravica v dedinke Liptovský Ján. Žiaci si počas týždňa mohli vyskúšať svoje lyžiarske schopnosti vo väčšine prípadov lyžiarke začiatky v dvoch strediskách: SKI Opalisko a SKI Žiar Dolinky.

Väčšinu kurzu sme strávili v lyžiarskom areáli  Žiar Dolinky, ktorý ponúkal vhodnejšie snehové podmienky a pre začiatočníkov ideálne prázdne zjazdovky.
            Všetci žiaci si osvojili základy lyžovania a dokázali bezpečne zdolať všetky nástrahy svahu. Svoje sily si zmerali aj v každoročnej súťaži obrovského slalomu.
            Medzi najlepších lyžiarov sa zaradili S. Petrík, D. Slašťan, K. Laššo z chlapcov a z dievčat  B. Doktorová,        K. Matúšová a R. Scheerová.

Voľné chvíle na ubytovaní si žiaci spestrili karnevalom, rôznymi spoločenskými aktivitami, prípadne videoprojekciou zameranou na metodiku a inšpiráciu do budúceho lyžovania.
            Počas vychádzok žiaci spoznávali zaujímavosti a atrakcie Jánskej doliny. Tí odvážnejší si vyskúšali aj nočné kúpanie v prírodnej vyvieračke, známej ako KAĎA.

Lyžiarsky kurz sme zakončili piatkovým voľnejším lyžovaním a pozitívnymi pocitmi z príjemne stráveného času na horách.

Mgr. Janáč

• Hlasujte o novú školskú kolekciu

• Krásny deň všetkým,

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
            Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 27.1. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/3a97e15e

• Úhrada poplatkov - ŠKD

• Vážení rodičia, pripomíname Vám splatnosť poplatkov za ŠKD január až marec 2023 vo výške 36,-€.

Bližšie info v záložke ŠKD.

• Ako sa najstarší venovali najmladším

• Škola je ako rodina, kde starší pomáhajú mladším a sprevádzajú ich.

Deviataci, aby ukázali aj to, že nie sú len veľkí a múdri, ale vedia vymyslieť a priblížiť sa aj k malým, si našli čas a  12. 1. 2023  zavítali na návštevu do 1. ročníka, aby si vo dvojici deviatak - prvák vychutnali radosť z hry a zábavy. Všetci mali z návštevy radosť a prváci prejavili záujem opäť niekedy stráviť čas s najstaršími spolužiakmi školy.

• Oznamujeme stravníkom Školskej jedálne v Trenčianskom Jastrabí, že od 1. 1.  2023 vstupuje do platnosti VZN obce Trenčianske Jastrabie č.1/2022 o určení výšky príspevku na úhradu nákladov a podmienky úhrady v školskej jedálni.

Výška stravného a réžie sa mení nasledovne:

pre žiakov 1. st. ZŠ je stravné 1,50 € za jeden obed

pre žiakov 2. st. ZŠ je stravné 1,70 € za jeden obed

Réžijné náklady paušálne 2,- € za mesiac

Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac

na účet školskej jedálne:   IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202

Variabilný symbol: číslo, pod ktorým Vám boli vrátené preplatky, a do informácií pre príjemcu uveďte meno žiaka a triedu.

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac január 2023: (do 15. 1. 2023)

1. stupeň ZŠ......... 32,-€        (1,50 € x 20 dní = 30,-€ +2,-€ réžia)

2. stupeň ZŠ ....… 36,- €        (1,70 € x 20 dní =  34,-€ + 2,-€ réžia)

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac február 2023: (do 25. 1. 2023)

1. stupeň ZŠ......... 32,-€        (1,50 € x 20 dní = 30,-€ +2,-€ réžia)

2. stupeň ZŠ ....… 36,- €        (1,70 € x 20 dní =  34,-€ + 2,-€ réžia)

Na obdobie január 2023 až jún 2023 si môžete zadať vo svojej banke trvalý príkaz na úhradu k 25. dňu v mesiaci.

Mesačný poplatok bude rovnaký každý mesiac, prípadné preplatky Vám budú vrátené  počas letných prázdnin.

Je možné poskytnúť dotáciu na stravu 1,30 eura za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ a odobralo stravu. K poskytnutiu dotácií na stravu je nevyhnutné predložiť na Obecný úrad v Trenčianskom Jastrabí:

• potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi,
            • potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima,
            • čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa.

/termín nahlásenia na obecný úrad  do 9. 1. 2023/