• Vianočná akadémia

• Milí rodičia a priatelia školy, srdečne Vás pozývame na VIANOČNÚ AKADÉMIU žiakov našej školy, ktorá sa bude konať 16. decembra 2022 o 16: 00 hod v Kultúrnom dome v Trenčianskom Jastrabí.

malej sále kultúrneho domu bude pre Vás pripravený tradičný vianočný bazár výrobkov žiakov našej školy. Vo veľkej sále kultúrneho domu  Vás naši  žiaci  naladia  na blížiace sa sviatky pokoja.

• Divadelné predstavenie

• Medzi deti 1. stupňa zavítalo divadlo Severka s divadelným predstavením „O dvoch hrochoch.“  Svojím príbehom deti zabavili, niečo naučili a na záver si aj zaspievali.

• Chrípkové prázdniny (2. stupeň)

• Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že v dňoch  24.11.2022 a 25.11.2022 sú z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov vyhlásené aj pre žiakov 5. - 9. ročníka základnej školy CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY.

Vyučovanie pre žiakov 5.-9. ročníka bude pokračovať  od 28.11.2022.

Obedy: žiaci sú z obedov odhlásení.

• OZNAM ZO ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac
            na účet školskej jedálne: IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202
            Variabilný symbol: číslo, pod ktorým Vám boli vrátené preplatky, a do informácií pre príjemcu uveďte
            meno žiaka a triedu.

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac december 2022: (do 25.11.2022)
            Počet pracovných dní v decembri 2022......16 dní
            1. stupeň Zš......... 18,52 € (1,21 € x 12 dní = 14,52€ +4,-€ réžia)

(odpočítané sú 4 dni za chrípkové prázdniny v 11/2022, iba 1. st.)

2. stupeň Zš ........24,80 € (1,30 € x 16 dní = 20,80 € + 4,-€ réžia)

• Zrušenie krúžkov pre celú školu

• Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje, že z dôvodu  vysokej chorobnosti žiakov je od 21.11. - 25.11. 2022 prerušená krúžková činnosť pre všetkých žiakov školy.

Zrušenie sa netýka činnosti SZUŠ Adia.

• Chrípkové prázdniny pre 1. stupeň ZŠ

• Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že v dňoch od 22.11.2022 do 25.11.2022 sú z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov vyhlásené pre žiakov 1. - 4. ročníka základnej školy CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY.

Vyučovanie pre žiakov 1.-4. ročníka bude pokračovať  od 28.11.2022.

Obedy: žiaci sú z obedov odhlásení.

• Čítanie s Mrkvičkom

• Prítomná jeseň a blížiaca sa zima sú vhodnou príležitosťou tráviť dlhé večery s dobrou knihou. Povzbudiť k čítaniu nových a inšpiratívnych kníh nás do školy prišiel aj p. Tibor Hujdič alias Mrkvička. Žiaci 1. a 2. ročníka zažili umelecké spojenie čítania a dramatizácie vo svete fantázie i v reálnom živote. Spojenie hry, pohybu, slova a čítania vytvorilo na chvíľu zážitok, v ktorom deti mohli zažiť niečo z pokladu, ktorý v sebe ukrýva nekonečný svet kníh.

V takomto duchu pokračovalo čítanie i u tretiakov a štvrtákov. Pán Mrkvička ukázal, aké zábavné môže byť čítanie. Svojím čítaním a rozprávaním vtiahol deti do zaujímavých príbehov, ktorých sa stali živou súčasťou a dotvárali príbeh.

Hravou formou knižnej hádanky zaujal pán Mrkvička aj žiakov 5. a 6. ročníka, ktorým prostredníctvom zaujímavých a rôznorodých ukážok predstavil niekoľko knižných diel. Zároveň v deťoch prebudil chuť súťažiť, intuitívne sa rozhodovať a tímovo spolupracovať so spolužiakmi.

• Babka, dedko, ľúbime Vás - vyhodnotenie

• V 1. ročníku súťaže „Babka, dedko ľúbime Vás“  boli úspešní žiaci zo 4. triedy.  Vo výtvarnej  práci zadanej témy sa na 1. mieste umiestnil Šimonko Žák.

literárnej tvorbe sa na 2. mieste umiestnila Mirka Kopecká so svojou básňou „Babke a dedkovi“.

Srdečne im blahoželáme!

• Tekvičková slávnosť

• 4. novembra 2022 sa na našej škole uskutočnila TEKVIČKOVÁ SLÁVNOSŤ. Po iné roky sa táto slávnosť konala vonku v areáli školy. Tento rok nám počasie neprialo, a tak sme tento jesenný sviatok oslávili v budove školy. Rodičia, učitelia a žiaci si spoločne posedeli, porozprávali sa a pritom sme vyhodnotili najkrajšie zhotovené tekvičky. Pán riaditeľ školy po vyhodnotení tekvičiek ocenil aj najlepších zberačov papiera. Deviataci tradične pripravujú strašidelný les, ten tohtoročný bol originálny, konal sa v budove školy.

Ďakujeme rodičovskému združeniu a všetkým zúčastneným za pomoc a organizáciu.

• Babka, dedko, ľúbime Vás

• Pri príležitosti mesiaca úcty k starším sa žiaci 1. stupňa zapojili do literárno-výtvarnej súťaže „Babka, dedko, ľúbime Vás". Svoj pohľad na starkých, svoju lásku a úctu preniesli deti do svojich literárnych a výtvarných prác.

• Pasovanie druhákov za čitateľov školskej knižnice

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc boli žiaci  2. A a 2. B pasovaní za čitateľov školskej knižnice. Predtým ale museli dokázať, ako sa naučili čítať a ako rozumejú prečítanému textu. Po splnení úloh nasledovalo samotné pasovanie za čitateľov, ktoré im bude pripomínať Pamätný list, ktorí žiaci dostali.