• Rozlúčka so šlabikárom

• Školský rok sa blíži ku koncu a žiaci 1. ročníka ukázali svojim rodičom, čo všetko objavili v krajine poznania počas celého roka. Stretli sa v hojnom počte na školskom dvore. Na úvod deti pozdravili svojich rodičov básničkou o celoročnej práci a spoločnom prežívaní školských dní. Rodičom odovzdali všetky svoje ručné i písomné práce. Na dvore si pripravili detský park, v ktorom riešili rôzne úlohy. Pre deti to bola zábava, ale rodičia sa veru aj zapotili. Spoločne sa tešíme na druhú triedu...

• OZNAM zo školskej jedálne

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že v piatok 30. 6. 2023, t.j. posledný deň vyučovania, sa bude strava vydávať v čase od 11:00h.- 13 :00h. Odhlásiť z obeda na tento deň sa môžete do piatku 23. 6. 2023.

• ZVONEC - KONIEC

• Vážení rodičia a milí žiaci, pozývame Vás na športovo-zábavné popoludnie ZVONEC-KONIEC. ktoré sa bude konať 23. júna 2023 o 16:00 hod v areáli našej základnej školy. Čakajú Vás zábavné súťaže nielen pre žiakov, ale aj  pre rodičov,  skákací hrad, dokonca aj cukrová vata a iné.

Bližšie info: Plagat_ZVONEC-KONIEC_2023

• TALK - TALK 2023

• V mesiaci marec a apríl 2023 sa štvrtáci a takmer všetci žiaci 2. stupňa  zúčastnili týždenného jazykového kurzu angličtiny TALK-TALK, ktorý nám sprostredkovala jazyková škola TalkTalkCourses so sídlom v Bratislave. Už štvrtýkrát sme privítali lektorov, ktorých rodným jazykom je angličtina. Každý deň počas piatich vyučovacích hodín sa žiaci intenzívne venovali anglickému jazyku, a to formou hry, riešenia pútavých úloh zameraných na novú slovnú zásobu, i menej obľúbenú gramatiku, rozprávania o obľúbených témach. Lektori boli veľmi otvorení, priateľskí, zábavní, čo postupne odbúravalo jazykovú bariéru u žiakov a nahrádzalo ju spontánnou komunikáciou.

Na konci jazykového kurzu si žiaci prevzali certifikáty. Lektori každému osobitne zablahoželali a ohodnotili ich prácu. Pochválili ich a povzbudili, aby neprestávali komunikovať po anglicky a naďalej na sebe pracovali.

• Pyžamový bál v ŠKD

• 5. máj v našom školskom klube sme si spestrili pyžamovým bálom. Naše pani vychovávateľky ho organizujú už tradične a deti sa naň veľmi tešia. Spoločne si užili veselé chvíle v telocvični našej školy.

• Deň narcisov

• Aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky Deň narcisov, a to v spolupráci s MŠ Trenč. Mitice, ZŠ Dubodiel a MŠ Trenč. Jastrabie. Vďaka vašej spolupatričnosti a štedrosti sme vyzbierali krásnych 728,- €. Zároveň ďakujeme žiakom 9. ročníka a ich triednej pani učiteľke Berecovej,  ktorí po celý deň ochotne pomáhali pri tejto zbierke.

• Biologická olympiáda

• V marci sa konalo školské kolo Biologickej olympiády kategórie D-TP. Na 1. mieste sa umiestnil Alex Mrázik zo 7. A, druhý bol Peter Čistý z 5. triedy a na treťom mieste sa umiestnila Natália Kyselicová zo 7. B. Úspešnými riešiteľmi boli i žiaci: Veronika Kyselicová, Jakub Urban, Patrik Ševcech, Paulína Fodreková a Matúš Filáček. Do okresného kola v Trenčíne 20. apríla postúpili prví dvaja žiaci, obidvaja sa stali úspešnými riešiteľmi, Peter Čistý sa umiestnil na 4. mieste. Blahoželáme!

• Svetový deň umenia

• 15. apríl je Svetovým dňom umenia. Deň, kedy sa narodil Leonardo da Vinci 15. 4. 1452), je oslavou umenia, talentu a tvorivosti, ale aj uvedomením si dôležitej úlohy umenia v spoločnosti i v živote každého z nás. Zakladateľom Svetového dňa umenia je Medzinárodná asociácia umenia, celosvetové združenie výtvarníkov spolupracujúce s organizáciou UNESCO. Stal sa symbolom svetového mieru, slobody prejavu, tolerancie a vzájomných medziľudských a kultúrnych vzťahov.

Svetový deň umenia sme si pripomenuli aj na našej škole. Vďaka šikovným a nápaditým umelcom, žiakom a ich učiteľom, sme mohli vytvoriť nádhernú galériu žiackych výtvarných prác.

• Marec - mesiac knihy

• Žiaci 2.B triedy sa počas marca – mesiaca knihy oboznámili s výrobou knihy, vyrobili si záložky do svojich rozčítaných kníh, hádali, o akú ľudovú rozprávku ide. Ale najväčším dielom bola výroba ich vlastnej knihy s názvom Medovníková chalúpka. Žiaci si pripomenuli dej rozprávky a pustili sa do tvorby. Pracovali v skupinách. Každý v skupine dostal iný obrázok, ku ktorému napísal zopár viet, obrázok potom vymaľoval a na záver každá skupina obrázky usporiadala podľa deja rozprávky. Výsledkom sú krásne knihy, ktorých autormi sú naši šikovní druháci.