• YPSILON – slovina je hra

•  V školskom roku 2021/2022 sme sa prvýkrát zapojili do zábavnej súťaže v predmete slovenský jazyk a literatúra pre žiakov základných škôl - YPSILON - slovina je hra.

Jej úlohou je motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a úloh. Cieľom je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa spájajú s výučbou tohto predmetu.

Do tejto súťaže sa zapojilo 24 odvážnych žiakov, 2  prváci, 1 tretiak, 13 štvrtákov, 5 šiestakov, 3 ôsmaci.

A veru nemáme sa za čo hanbiť - 10 žiakov dosiahlo 100 bodov -

Viktória Hrudková, Natália Beďačová z 1. B triedy,

Klára Kyselicová, Paulína Bebjaková, Karolína Zverbíková, Hana Jánošíková , Monika Panáčková zo 4. triedy,

Paulína Fodreková, Miriama Ridekyová, Martina Ridekyová zo 6. A triedy.

4 žiačky  dosiahli 98 bodov, 3  žiaci 96 bodov, najnižší počet bodov bol 91.

Gratulujeme!

Všetci súťažiaci si odniesli diplom a malú odmenu.
            Tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

• Hviezdoslavov Kubín – obvodné kolo Trenčín

• Dňa 21. februára 2022 na 68. ročníku súťaže Hviezdoslavov Kubín (obvodné kolo) v prednese poézie a prózy nás úspešne reprezentovali žiaci:

Nina Teplanová zo 4. triedy – 2. miesto – postup OK

Hana Jánošíková zo 4. triedy – 2. miesto – postup OK

Paulína Fodreková zo 6.A triedy – 3. miesto - postup OK

Miriama Ridekyová zo 6.A  triedy – 3. miesto

Natália Kobidová z 8. triedy – 1. miesto - postup OK

Katarína Matúšová z 8. triedy

Dievčatám blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v okresnom kole 23.marca 2022.

Hanka Jánošíková.docx

Mirka Ridekyová.docx

Natalia Kobidová.docx

Nina Teplanová.docx

• OZNAM ZO ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac

na účet školskej jedálne:   IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202

Variabilný symbol: číslo, pod ktorým Vám boli vrátené preplatky, a do informácií pre príjemcu uveďte meno žiaka a triedu.

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac marec 2022: (do 25. 2. 2022)

Počet pracovných dní v marci 2022......23 dní – 5 dní prázdniny - 8 dní ŠJ mimo prevádzky

vo februári 2022 =10dní

1. stupeň Zš..........14,10 €       (1,21 € x 10 dní = 12,1€ +2,-€ réžia)

2. stupeň Zš .........15,- €          (1,30 € x 10 dní = 13,- € + 2,-€ réžia )

• 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Prosíme Vás,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním Vašich 2% dane. Návod ako postupovať nájdete tu:zs2 percenta dane/

Veľmi pekne Vám ďakujeme!

• Platba za stravu sa uhrádza vždy do 25. dňa v mesiaci na nasledujúci mesiac na účet školskej jedálne:   IBAN: SK81 0200 0000 3500 1923 4202

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac január 2022: (do 25.1.2022 )

Za mesiac január 2022 budú platiť iba tí stravníci- žiaci ZŠ, ktorí dostanú v jedálni šek na zaplatenie stravy.

Ostatní žiaci majú preplatky z obdobia september – december 2021, takže za január 2022 nebudú platiť.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Platba za stravu v školskej jedálni za mesiac február 2022 : (do 25.01.2022 )

Počet pracovných dní vo februári 2022.......20 dní

1. stupeň Zš..........28,20 €       (1,21 € x 20 dní = 24,20 € +2,-€ réžia+2,-€ réžia za január 2022)

2. stupeň Zš .........30,- €          (1,30 € x 20 dní = 26,- € + 2,-€ réžia + 2,-€ réžia za január 2022)

Milí rodičia, PRIPOMÍNAM, že stravu za január a február 2022 treba zaplatiť do 25.1.2022!!!

vedúca ŠJ

• Nástup do školy od 10. 1. 2022

• Oznamujeme Vám, že od pondelka 10. 1. 2022 nastupujú všetci žiaci do školy. V štandardnom režime bude fungovať aj ŠKD.

K nástupu žiak potrebuje: rúško (2 kusy), Vyhlásenie o bezpríznakovosti a vykonanie Ag samotestu (platí pre žiakov, ktorým poskytuje Ag samotesty naša škola).

OBEDY:

Žiaci budú na obedy prihlásení automaticky, podľa toho, ako sa stravovali pred vianočnými prázdninami.

V prípade potreby je nutné dieťa odhlásiť individuálne.

• Vianočné želanie

• So zimou Vianoce prichádzajú,

radosť do detských očí prinášajú.

Prežite ich v kruhu blízkych duší,

nech láska a spokojnosť zo všetkých srší.

Do nového roka veľa zdravia, šťastia a spokojnosti želá kolektív pracovníkov ZŠ

• Vážení stravníci našej školskej jedálne,

Počas zimných prázdnin

v čase od 20. 12. 2021 do 9. 1. 2022

bude jedáleň zatvorená.

Platbu za stravu za mesiac január 2022 uverejníme až v januári 2022, takže v tomto kalendárnom roku už platiť nebudete.

Celý kolektív školskej jedálne Vám všetkým praje pokojné a šťastné vianočné sviatky!

• Vianočné prázdniny

• Od 20. 12. 2021 začínajú pre všetkých žiakov VIANOČNÉ PRÁZDNINY. Predpokladaný začiatok vyučovania je 10. 1. 2022.

• Oznam pre 2. stupeň

• Na základe usmernenia ministerstva školstva  prechádzajú  žiaci 5. - 9. ročníka od 13. 12.  do 17. 12. 2021 na dištančné vzdelávanie. O podrobnostiach Vás budú informovať triedni učitelia.

OBEDY: žiaci budú z obedov odhlásení hromadne.

• Vianočný bazár

• Milé pani učitelky a milí spolužiaci, počas návštevy Mikuláša ste si mohli zakúpiť výrobky našich žiakov vo vianočnom stánku. Veľmi pekne vám ďakujeme, že ste nám nielen finančne prispeli, ale zároveň si aj vy doma takto spríjemnite vianočné chvíle prežité so svojimi najbližšími.

• Vianočný bazár

• Milí učitelia a žiaci, blížia sa vianočné sviatky, ktoré si všetci chceme užiť s rodinou a v krásnom prostredí. V pondelok, 6. decembra 2021, bude počas návštevy Mikuláša na našej škole prebiehať malý VIANOČNÝ BAZÁR. Stánok s dekoráciami nájdete na prízemí. V tomto čase, v čase lockdownu, keď sú obchody zatvorené, sa vám pokúsime pomôcť pri skrášľovaní vašich domovov. Budete si môcť nakúpiť vianočné dekorácie a pestré darčeky. Prineste si peniažky a veríme, že si tam každý z vás niečo vyberie.

Nezabudnite, v pondelok, na prízemí:)

Tešíme sa na vašu návštevu.