• PATRÍME MEDZI NAJLEPŠÍCH!

• Naša škola sa v rebríčku hodnotenia základných škôl Trenčianskeho kraja opäť umiestnila na popredných miestach. Zo 182 škôl Trenčianskeho kraja sme sa v kategórii TESTOVANIE 9-2023 umiestnili na krásnom 5. mieste  a  v celkovom hodnotení sme obsadili  19. miesto. Rebríček hodnotenia škôl každý rok zostavuje INEKO - Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy.

Žiakom gratulujeme a pedagógom ďakujeme za ich kvalitnú prácu.

INEKO_2024_T_9.pdf

INEKO_2024_CELKOVO.pdf

• Biologická olympiáda - školské kolo

• Dňa 11.1. 2024 sa žiaci 8. a 9. ročníka zapojili do školského kola biologickej olympiády kategórie C-TP. Na prvom mieste sa umiestnil Matúš Jánošík z 8. B, na druhom Boris Smreček z 8. A, na treťom Alexandra Péterová z 9. A. Víťazom blahoželáme! Prví dvaja žiaci riešili i úlohy okresného kola v Trenčíne.

• Úspešní olympionici

• V pondelok 5.2.2024 sa tradične na ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovalo 6 vybraných žiakov, z ktorých sa Šimon Jurák(9.B) umiestnil vo svojej kategórii na 3.mieste. Rovnaké umiestnenie dosiahla  aj Sofia Šaturová (7.trieda). Ďalší naši žiaci- Sabína Kyselicová(6.trieda), Ella Žáková(7.trieda) a Adam Kyselica(9.B) boli úspešnými riešiteľmi. Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za čas,prácu a ochotu sa na súťaž pripraviť.

• Hviezdoslavov Kubín - 1. stupeň

• Recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnil aj na 1. stupni. Do školského kola postúpili úspešní recitátori z triednych kôl. Všetci žiaci krásne recitovali a porota mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Nakoniec v 1. kategórii rozhodla nasledovne:

Prednes poézie:    1. miesto – Adam Jalakša, 4. trieda

2. miesto – Laura Lacová, 3. A trieda

3. miesto -  Lucia Muchová, 2. A trieda

Prednes prózy  1. miesto – Agáta Šebáňová, 2. A trieda

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo II. stupeň

• 6. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy v 2. kategórii. Krásne recitovali všetci vybraní recitátori.

V prednese poézie porota udelila dve prvé miesta a to Nine Teplanovej zo 6. triedy a Petrovi Rečičárovi z 5. triedy. Na druhom mieste sa umiestnil Martin Trnený a na treťom mieste Sebastián Masár a Daniel Žáčik, všetci z 5. triedy.

V prednese prózy sa na prvom mieste umiestnila Hana Jánošíková zo 6. triedy a na druhom mieste skončil Timotej Guričan z 5. triedy.

Víťazom blahoželáme!

• Zimné radovánky v ŠKD

• Aj keď vonku počasie naznačuje skôr jar, pozrite sa, ako si naši družinári stihli ešte užiť trochu snehu a dosýta si vychutnať zimu.

• Fyzikálna show na UKF v Nitre

• Dňa 21.12. 2023 sa naši žiaci zúčastnili Fyzikálnej show na UKF v Nitre. Videli nevídané, počuli nepočuté, čo to tu vybuchlo, či narástlo... :) Prostredníctvom fyzikálnych experimentov odhaľovali fyzikálne javy z oblastí fyziky a prírodných vied. Okrem toho navštívili Nitriansky hrad, vyšli na jeho vežu a obdivovali unikátny a ručne vyrezávaný  betlehem darovaný od rezbára z Tirolska.

• Sladká pomoc deťom v Afrike

• Aké ľahké je dosiahnuť veľké veci mnohými malými skutkami, sme sa presvedčili aj tento školský rok, keď sme sa pred Vianocami, ako škola, zapojili do misijnej iniciatívy Sladká pomoc. Cieľom tejto kampane je zlepšiť život detí a mládeže priamo v Afrike. Takto sa naša kresťanská láska stala konkrétnou. Kúpou čokoládok naša škola vyzbierala a poslala 250, - € na účet Pápežských misijných diel detí, ktoré podporia projekty pre deti a mládež v africkej Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande. Ďakujeme za Vašu štedrosť a solidaritu.

• Vianočné želanie

• Kolektív pracovníkov základnej školy praje všetkým rodičom a žiakom pokojné vianočné sviatky a do nového roku veľa zdravia, osobných aj pracovných úspechov.

• Vianočný kuriér

• Vianočný kuriér posledný deň školy pred vianočnými prázdninami neváhal a zavítal aj do našej školy. Potešil nielen žiakov, ale aj učiteľov. Ďakujeme!

• Vážení stravníci našej školskej jedálne,

oznamujeme Vám, že v čase

od 22. 12. 2023 do 7. 1. 2024

bude jedáleň zatvorená.

Variť sa začne po zimných prázdninách 8. 1. 2024.

Celý kolektív školskej jedálne Vám všetkým praje pokojné a šťastné vianočné sviatky!

• Oznam o prevádzke telocvične

• Riaditeľ ZŠ v Trenčianskom Jastrabí oznamuje, že z dôvodu vianočných sviatkov bude telocvičňa v dňoch 23.12. 2023 - 8.1. 2024 mimo prevádzky:

• Vianočná pošta pre seniorov

• Už 7. rok spája Vianočná pošta dobrovoľníkov z celého sveta, aby mohli napísať na Vianoce pozdrav neznámym a opusteným starkým do domova. Aby seniorom dopriali niečo, bez čoho Vianoce pre nich nemajú ten správny charakter – dostanú vianočný pozdrav.

Takto potešiť starkých pred najkrajšími sviatkami roka sa rozhodli aj deti na 1. stupni, ktorí vyrobili 116 pozdravov s cieľom ich potešiť a vyčariť úsmev na tvári.

• Vianočný bazár

• Vianočný bazár je naše tradičné sprievodné podujatie, ktoré sa koná spoločne s vianočnou akadémiou. V malej sále kultúrneho domu naši žiaci a ich šikovné pani učiteľky prezentujú a predávajú vianočné výrobky. Každý rok vyrobia niečo nové a ešte krajšie. Rodičia si vždy kúpia tieto vianočné dekorácie, a tak si spríjemnia svoje domovy. Určite ich najviac teší, že sú to výrobky našich žiakov. Veľká vďaka patrí hlavne našim pani učiteľkám, ktoré so žiakmi tieto dekorácie vyrábajú, musia mať v sebe obrovskú trpezlivosť a množstvo fantázie.

• Vianočná akadémia

• 15. december 2023, piatok pred treťou adventnou nedeľou, patril našim žiakom, ktorí pod vedením pani učiteliek pripravili nádherný a nezabudnuteľný zážitok v podaní vianočného programu pre rodičov, starých rodičov a všetkých, ktorí sa prišli na nich pozrieť. Sálou kultúrneho domu sa niesli vianočné piesne, básne, scénky, tance a to všetko  nás spoločne naladilo na blížiace sa Vianoce. Ďakujeme pani učiteľkám za to, že sa deťom venujú a majú trpezlivosť pripraviť s nimi tak nádherný program.