• Čitateľský oriešok

• Melinda Sýkorová, žiačka 1. B triedy, získala 3. miesto v celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaži Čitateľský oriešok. Cenu si prevzala v Zichyho paláci v Bratislave z rúk herca Davida Hartla. Blahoželáme!

• Deň šlabikára

• Žiaci 1. A a 1. B triedy na konci školského roka predviedli svojim rodičom, čo sa naučili počas prvého školského roka. Pri čítaní im pomáhal šlabikár, preto si tento  deň nazvali Deň šlabikára. Prváci čítali, písali, počítali, ale i recitovali, spievali a tancovali. Rodičov svojím výkonom veľmi potešili.

• Zážitkové vyučovanie

• Naši štvrtáci si naplno užili zážitkové vyučovanie v lese. Prinášame vám zopár fotografií z takéhoto netradičného školského dňa.

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom,

že vo štvrtok 30. 6. 2022, t.j.posledný deň vyučovania,

sa bude strava vydávať v čase od 11. 00h.- 13.00h.

Odhlásiť z obeda na tento deň sa môžete do piatku 24. 6. 2022.

• OZaZ

• Počas účelového cvičenia Ochrana života a zdravia naši šikovní ôsmaci pripravili aktivity pre žiakov 1. stupňa. Oceňujeme ôsmakov za ich tvorivosť, nápaditosť a samostatnosť.

Žiaci druhého stupňa si svoje schopnosti overili počas pobytu v prírode, kde riešili mimoriadne situácie a vyskúšali si taktiež zdravotnú prípravu.

• ZVONEC - KONIEC

• Vážení rodičia a milí žiaci, pozývame Vás na športovo-zábavné popoludnie ZVONEC - KONIEC. ktoré sa bude konať 27. júna 2022 o 16:00 hod v areáli našej základnej školy. Čakajú Vás zábavné súťaže nielen pre žiakov, ale aj  pre rodičov, volejbal, futbal, skákací hrad, hot-dog a dokonca aj cukrová vata.

Bližšie info plagát:PLAGaT_ZVONEC_KONIEC_2022.pdf

• Múdre hlavičky v ŠKD

• Tento týždeň sme v ŠKD pripravili pre deti vedomostnú súťaž "Múdre hlavičky". Deti riešili rôzne rébusy, hádanky, krížovky a iné úlohy, pri ktorých si potrápili svoje hlavičky, ale na druhej strane sa aj zabavili a niečo nové naučili. Deťom sa súťaž veľmi páčila a už sa tešia na ďalšiu.

• Píšem, píšeš, píšeme - literárna súťaž

• V 20. ročníku krajskej literárnej súťaže Píšem, píšeš, píšeme, ktorú organizuje Verejná knižnica Michala Rešetku v Trenčíne, boli umiestnené literárne práce našich žiačok. Blahoželáme Paulíne Fodrekovej zo 6. A triedy, ktorá sa v kategórii starší žiaci umiestnila na krásnom 1. mieste a to dokonca v dvoch žánroch - poézii aj próze. Aneta Slobodová z 9. ročníka sa v kategórii najstarší žiaci umiestnila na 3. mieste v tvorbe poézie.

• Let´s talk

• Posledný májový týždeň naši siedmaci, ôsmaci a deviataci vymenili klasické vyučovanie za týždeň angličtiny s anglicky hovoriacimi lektormi.  Cieľom týchto stretnutí bola aktívna komunikácia v anglickom jazyku, ktorá bola zameraná na praktické témy. Vo štvrtok sa žiaci zúčastnili „školenia“ typických anglických športov, akými  sú: ragby, kriket, baseball a hádzaná. Novinkou pre viacerých z nich bola možnosť vyskúšať si medzinárodnú cambridgeskú skúšku z anglického jazyka. Sme veľmi radi, že sme mohli intenzívny kurz angličtiny Let´s talk uskutočniť na našej škole, a to aj vďaka ústretovosti p. Tatiany Šimuniovej, riaditeľke školy Langugage College,  a jej výborným lektorom.